פסטיבל שנטיפי


אודות פסטיבל שנטיפיפסטיבל שנטיפי התקיים לראשונה בשנת 1997 במטע פקאנים במושב גן השומרון ביוזמה והפקה של חברי קבוצת שנטיפי מתוך חזון של פשטות, אמת ואהבה. לב ליבו של הפסטיבל היה כפר שנטיפי בו מוקמו מתחמי פעילות חוייתית, יצירה, שינה, הופעות ועוד. חברי קבוצת שנטיפי השתדל להפגיש את באי הפסטיבל עם החזון מתוך ידיעה כי חווית הפשטות הנה המכנה המשותף הנכון ביותר לשם הבנה והתקרבות אל האדמה.
הפסטיבל הציע מגוון רחב מאוד של כיתות אומן ופעילויות פעילויות למידה והתנסות שאפשרו לבאי הפסטיבל להחשף לנושאים רבים שלא היו מוכרים להם בתחומי הרוחניות, איכות הסביבה, תזונה, מוסיקה ועוד. בנוסף לכך אירח הכפר הופעות של עשרות אומנים ישראלים ובין לאומיים ממגוון רחב של סגנונות אשר תרמו אף הם ליצירת חוויה ייחודית בסגנון שלא היה מוכר עד אז בישראל

עם השנים צבר הפסטיבל פופולאריות והיווה מוקד משיכה לעשרות אלפי בני נוער, משפחות, ילדים ומבוגרים שהיו מעוניינים להתנתק מהשיגרה ולהתנסות בחוויה הייחודית. לפופולאריות הרבה של הפסטיבל תרמה גם התקשורת אשר סיקרה אותו באופן אוהד בשנותיו הראשונות בעיקר.
בשיאו משך הפסטיבל שנמשך על פני 4 ימים, כ 50,000 מבקרים. במהלך שנות פעילותו הופיעו בפסטיבל אמנים מהידועים והמוכרים בישראל כגון מוש בן ארי ולהקת שבע, שוטי הנבואה, ברי סחרוף, אריאל זילבר, גאיה ועוד רבים וטובים. בעקבות הצלחתו יוצאת הדופן של פסטיבל שנטיפי החלו להתקיים פסטיבלים נוספים בקונספט דומה במקומות שונים בארץ.